Ndërlidhjet

Iran: Tre të vdekur nga tërmetiBurimet zyrtare iraniane njoftojnë se tre persona kanë vdekur dhe 40 të tjerë janë plagosur nga tërmeti. Tërmeti me fuqi 5.9 ballë të shkallës Rihter goditi dje shkretëtirën Dasht-e Kavir në Iran si dhe qytetin e Damganit, në jug të vendit.

Gjashtë fshatra përrreth Damganit janë dëmtuar, derisa dridhjet u ndien edhe në Teheran.
XS
SM
MD
LG