Ndërlidhjet

OKB: 100 mijë afganë janë kthyer në 2010Mbi 100 mijë afganë janë kthyer në shtëpitë e tyre nga Pakistani dhe Irani gjatë vitit 2010, njofton Komisariati i Lartë për Refugjatë, UNHCR.
95 mijë nga të kthyerit janë nga Pakistani.

UNHCR, agjenci e Kombeve të Bashkuara, theksoi se përkeqësimi i kushteve ekonomike në Pakistan dhe përmirësimi i gjendjes në disa rajone afgane janë arsyet kryesore të kthimit.
XS
SM
MD
LG