Ndërlidhjet

Iran: Hetimet për tre amerikanët afër funditIrani deklaroi se hetimet për rastin e tre alpinistëve amerikanë që mbahen në paraburgim për më shumë se një vit, janë afër fundit. Pas përfundimit të hetimeve “rezultatet do të bëhen publike”, tha Hejdar Moslehi, ministër për çështjet e zbulimit.

Tre amerikanët janë arrestuar në korrikun e vitit 2009 dhe akuzohen për shkelje të paligjshme të kufirit dhe spiunazh.
XS
SM
MD
LG