Ndërlidhjet

Guttenberg viziton Afganistanin


Ministri gjerman i Mbrojtjes dhe kreu i parlamentit po qëndrojnë për vizitë në Afganistan. Zyrtarët e lartë po takohen me trupat gjermane që shërbejnë në kuadër të ISAF-it. Ndalesa e parë ka qenë Mazari Sharif. Kjo është vizita e pestë e ministrit gjerman të Mbrojtjes që kur ka marrë detyrën vitin e kaluar.

Gjermania kontribuon me 5'350 trupa në Afganistan.
XS
SM
MD
LG