Ndërlidhjet

Pesë vjet nga uragani KatrinaSot mbushen plot pesë vjet që kur uragani Katrina e shkatërroi Nju Orleansin në brigjet jugore të Amerikës.

Ceremoni përkujtimore pritet të mbahen me rastin e ngjarjes, ndërsa do të flasë edhe presidenti Barak Obama.

Katrina la rreth 2 mijë të vdekur dhe mbi një milion të pastrehë në vitin 2005, por pesë vjet më pas, rimëkëmbja ka qenë e ulët.
XS
SM
MD
LG