Ndërlidhjet

Obama sheh përparim në IrakPresidenti amerikan Barak Obama tha se dhuna në Irak vazhdon të bjerë, dhe se ai është i bindur se fraksionet politike të Irakut do të jenë në gjendje që t’i zgjidhin dallimet dhe të formojnë qeveri të koalicionit.

Obama i bëri këto komente në një intervistë për rrjetin NBC, në prag të fjalimit të nesërm, në të cilin pritet ta adresojë tërheqjen e njësiteve luftarake nga Iraku dhe përfundimin formal të operacioneve luftasrake të Shteteve të Bashkuara në këtë vend.
XS
SM
MD
LG