Ndërlidhjet

Presidenti Sejdiu nderon këngëtaren PagarushaPresidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu i ka dorëzuar sot çmimin “Artiste e Merituar” këngëtares Nexhmije Pagarusha, me të cilin e kishte dekoruar kohë më parë.

“Ka këngë të Nexhmijes që rrallëkush ia mësyn t’i interpretojë për shkak të ritmit dhe fuqisë që kjo i ka dhënë këngës”, theksoi Presidenti Sejdiu, duke e vlerësuar veprën e saj si visar dhe krenari në gjithe opusin e përmbledhur aq mirë.
XS
SM
MD
LG