Ndërlidhjet

Sllovaki: Vetvritet sulmuesiNjë person i armatosur, pasi ka vrarë gjashtë persona dhe ka plagosur së paku nëntë të tjerë, ka bërë vetvrasje. Ngjarja tragjike ndhi në kryeqytetin sllovak, Bratisllavë. Në mesin e të vrarëve janë dy burra dhe katër gra. Policia njofton se pesë nga viktimat janë vrarë brenda një ndërtese, kurse një burrë është vrarë jashtë.

Autori i vrasjeve është një 50 vjeçar, por policia nuk ka dhënë detaje të tjera për identitetin e tij.
XS
SM
MD
LG