Ndërlidhjet

Vriten katër izraelitë në Bregun PerëndimorKatër izraelitë janë qëlluar për vdekje afrë vendbanimit hebrej Kiriat Arba në Bregun Perëndimor, pak ditë para bisedimeve paqësore, në atë që policia e quajti "sulm terroriste".

Zëdhënësi i policisë, Miki Rozenfeld tha se automjeti me të cilin po udhëtonin viktimat, u gjet nën zjarr në rrugën ndërmjet vendbanimit dhe një fshati palestinez afër qytetit Hebron.

Shërbimet e shpëtimit thanë se viktimat janë dy burra dhe dy gra.
XS
SM
MD
LG