Ndërlidhjet

Barak: Pjesë të Jerusalemit mund t'u jepen palestinezëveMinistri i Mbrojtjes i Izraelit, Ehud Barak, sugjeroi sot se pjesë të Jerusalemit mund t'u jepen palestinezëve.

Jerusalemi Perëndimor dhe 12 rrethet hebreje, respektivisht lagjet lindore në pjesën arabe të qytetit, do të mbeteshin në duar të izraelitëve.

Barak i bëri këto komente për gazetën 'Haarec', një ditë para bisedimeve paqësore për Lindjen e Mesme në Uashington
XS
SM
MD
LG