Ndërlidhjet

Rritet numri i viktimave në LahoreKa shkuar në 25 të vrarë e 150 të plagosur numri i viktimave nga shpërthimi i tre bombave gjatë një marshimi fetar shiit në qytetin e Lahores në Pakistan.

Pas shpërthimeve besimtarët e revoltuar i vunë zjarrin një stacioni policie si dhe dy makinave e tre motorçikletave të policisë. Incidenti tragjik ndodhi mbrëmjen e së mërkurës.

Kryeministri pakistanez dënoi sulmet dhe theksoi se sulmuesit nuk do t’i shpëtojnë drejtësisë.
XS
SM
MD
LG