Ndërlidhjet

Ahmadinexhad viziton KatarinPresidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad do të zhvillojë të dielën një vizitë të shkurtër në Katar.

Burimet nga Katari pohojnë se bisedimet gjatë vizitës së Ahmadinexhadit do të përqëndrohen në çështjet që kanë të bëjnë me Lindjen e Mesme dhe ndihmën për të prekurit nga përmbytjet në Pakistan.

Katari është aleati më i afërt i Iranit në mesin e vendeve arabe të Gjirit.
XS
SM
MD
LG