Ndërlidhjet

Sejdiu falenderon Shqipërinë për ndihmën e dhënë FSK-së


Presidenti i Kosovës i ka shprehur mirënjohje Ushtrisë së Shqipërisë si anëtare e NATO-s për përkrahjen që po jep në ngritjen dhe profesionalizmin e FSK-së.

Këtë qëndrim Presidenti Sejdiu e ka mbajtur gjatë takimit me shefin e Ushtrisë shqiptare, Maksim Malaj, në zyren e tij në Prishtinë.

Presidenca e Kosovës njofton se të dy zyrtarët janë pajtuar se bashkëpunimi i vendeve të rajonit ndikon në përshpejtimin e integrimit të këtyre vendeve në strukturat euro-atlantike.
XS
SM
MD
LG