Ndërlidhjet

SHBA: Zjarri në Gjrin e Meksikës është fikur


Zjarri që kishte shpërthyer mbrëmë në një platformë të naftës dhe gazit në Gjirin e Meksikës është fikur.

Ky zjarr në bredgetin e Luizianës kishte zgjatur për disa orë.

Të 13 personat, që ishin në platformë, kanë shpëtuar pa lëndime.

Raportet për rrjedhjen e naftës janë hedhur poshtë nga Roja Bregdetare e Shteteve të Bashkuara.

Nuk janë të njohura shkaqet e shpërthimit të zjarrit.
XS
SM
MD
LG