Ndërlidhjet

Sulm vetëvrasës në tubimin shiitNjë shpërthim vdekjeprurës ka ndodhur në një tubim të shiitëve në qytetin jugperëndim or Keta të Pakistanit.

Policia tha se të paktën 22 njerëz kanë vdekur dhe shumë janë plagosur.

Raportohet se shpërthimi ka ndodhur kur një njeri e hodhi veten në erë në çastin kur mijëra shiitë ishin mbledhur për të shënuar al-Kuds, ditën e solidarizimit me popullin palestinez.
XS
SM
MD
LG