Ndërlidhjet

Tërmet me fuqi 7.4 shkallë godit Zelandën e ReNjë tërmet me fuqi 7.4 shkallë Rihter ka tronditur Ujdhesë Jugore në Zelandën e Re.

Nuk raportohet për ndonjë alarm për cunami, dhe nuk ka të dhëna për viktima eventuale.

Shërbimi gjeologjik raportoi se dridhja ka qenë 33 kilometra nën sipërfaqen e tokës.

Mediat raportuan se dridhja është regjistruar në orën 4.35 sipas kohës lokale.

Nuk ka raporte për dëme serioze materiale.
XS
SM
MD
LG