Ndërlidhjet

Shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Zelandë të Re


Në Zelandën e Re është shpallur gjendja e jashtëzakonshme pasi u godit nga tërmeti me fuqi 7.1 shkallë të Rihterit.

Tërmeti ka dëmtuar rrugë dhe objekte të ndryshme si dhe ka shkatërruar linjat e përçimit të energjisë elektrike. Megjithatë, përpos dëmeve materiale, deri më tash është raportuar vetëm për 2 të lënduar.

Ky tërmet është regjistruar ndër 10 më të fuqishmit e Zelandës së Re.
XS
SM
MD
LG