Ndërlidhjet

Sulmi me bombë vret 7 persona në Afganistan


Guvernatori i krahinës veriore të Afganistanit, Konduz, ka njoftuar se nga shpërthimi i një bombe në kryeqytetin e kësaj krahine, 7 persona kanë humbur jetën.

Agjencia gjermane DPA citon Guvernatorin Omar duke thënë se 7 viktimat dhe të lënduarit, numri i të cilëve nuk dihet ende, përfshijnë policë dhe civil. Në këtë krahinë veriore afgane militantët e Talibanit janë aktiv.
XS
SM
MD
LG