Ndërlidhjet

Çad: 41 të vdekur nga koleraTë paktën 41 njerëz kanë vdekur nga epidemia e kolerës në Çad, njoftuan autoritetet shëndetësore të këtij shteti qendror afrikan.

Deri tani janë konfirmuar 600 raste të të infektuarve, transmeton AP.

Raportohet se epidemia po përhapet shpejt, ndërsa autoritetet e vendeve fqinje, Nigerisë dhe Kamerunit, gjithashtu kanë njoftuar se druajnë nga përhapja e kolerës.


XS
SM
MD
LG