Ndërlidhjet

Ahmadinexhad: Sulmi ndaj Iranit nënkupton 'çrrënjosje' të IzraelitPresidenti i Iranit Mahmud Ahmadinexhad deklaroi sot në Katar se çdo "sulm kundër Iranit do të çojë në çrrënjosjen e entitetit zionist", duke iu referuar Izraelit.

Izraeli është e vetmja fuqi bërthamore në rajon dhe nuk e ka përjashtuar mundësinë e sulmeve ushtarake kundër Iranit.

Ahmadinexhad paralajmëroi se Republika Islamike "është e aftë të kundërpërgjigjet fuqishëm".
XS
SM
MD
LG