Ndërlidhjet

Bagdad: 12 të vrarë, 36 të plagosurUshtria e Irakut tha se dymbëdhjetë njerëz e kanë humbur jetën, pesë prej tyre ushtarë, në sulmin e sotëm ndaj një baze ushtarake.

Baza në Bagdad u sulmua nga sulmues vetëvrasës dhe persona të armatosur.

Zëdhënësi i ushtrisë irakiane, gjeneral majori Kasim al-Musaui, njoftoi se 36 njerëz janë plagosur në sulmin në komandën ushtarake Rusafa.

Dhuna e sotme vjen disa ditë pasi Uashingtoni deklaroi përfundimin e operacioneve luftarake në Irak
XS
SM
MD
LG