Ndërlidhjet

Guatemalë: 100 të vdekur nga rrëshqitjet e dheutTë paktën 100 njerëz mund të jenë varrosur nga rrëshqitjet e dheut në autostradën kryesore në Guatemalë, e transmeton Reuters zëdhënësin e departamentit të zjarrfikësve.

Rreth 100 njerëz ishin duke u përpjekur ta nxjerrin autobusin nga balta, kur një tjetër sasi e madhe balte e mbuloi skenën, ka thënë Sergio Vaskez.

Të paktën 36 njerëz janë konfirmuar të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitja e dheut në shkallë vendi që nga e shtuna, kanë thënë burime të emergjencës.
XS
SM
MD
LG