Ndërlidhjet

Protesta ndaj librit të BleritIsh kryeministri britanik, Toni Bler, tha se mund të anulojë paraqitjen në Londër gjatë kësaj jave për shkak të protestave të mundshme. Lajmi vjen vetëm një ditë pas incidentit në Dublin ku protestuesit e kanë gjuajtur me vezë dhe këpucë ish kryeministrin britanik, i cili ishte aty me rastin e botimit të librit të tij me kujtime “A Journey”.

Një grup në Facebook, që numëron rreth 7 mijë anëtarë, ka kërkuar që librin e Blerit në librari të shitet tek seksioni i librave mbi krimet.
XS
SM
MD
LG