Ndërlidhjet

Obama plan miliarda dollarësh për infrastrukturënPresidenti amerikan Barak Obama do të bëjë sot publik planin gjashtë vjeçar për ristrukturimin e infrastrukturës. Investimi fillestar për këtë plan do të jetë 50 miliardë dollarë dhe do të synojë hapjen e vendeve të reja të punës, njofton Shtëpia e Bardhë.

Obama është i angazhuar të punojë ngushtë me Kongresin për të financuar në tërësi programin.

XS
SM
MD
LG