Ndërlidhjet

Kabul: Vritet gazetariPresidenti afgan Hamid Karzai ka urdhëruar hetimin e vrasjes së një prej gazetarëv emë të njohur afgan, Sajed Hamid Nuri. Nuri u gjet i vdekur në afërsi të shtëpisë së tij në Kabul të dielën.

Grupet që merren me mbrojtjen e të drejtave të gazetarëve thanë se Nuri ishte rrahuar dhe i ishte prerë koka.

Nuri, 45 vjeçar, ishte i njohur si gazetar, por dhe si aktivist politik me grupet opozitare ndaj presidentit Karzai.
XS
SM
MD
LG