Ndërlidhjet

SHBA: Raporti bërthamor për Iranin është 'shqetësues'Shtetet e Bashkuara thanë se raporti i fundit mbi Iranin i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore, është ‘shqetësues’, dhe lë të kuptohet se Irani ende po përpiqet të zhvillojë armë bërthamore.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Tomi Vietor, tha se raporti i ANEB-it “dëshmon se Irani refuzon t’i përmbushë obligimet bërthamore ndërkombëtare, dhe se i vazhdon përpjekjet për ta zgjëruar programin bërthamor, dhe për t’iu afruar zhvillimit të armëve bërthamore.
XS
SM
MD
LG