Ndërlidhjet

Eshton dhe Tadiq takohen në BrukselPresidenti i Serbisë Boris Tadiq, do të takohet sot në Bruksel me përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të Bashkimit Evropian, Ketrin Eshton.

Temë e bisedimeve pritet të jetë harmonizimi i propozim rezolutës së Serbisë për Kosovën në OKB.

Takimi realizohet dy ditë para debatit në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG