Ndërlidhjet

Japoni: 32 miliardë dollarë shkojnë për vetëvrasjet, depresioninQeveria e Japonisë tha se vetëvrasjet dhe depresioni i kushtuan vjet ekonomisë së vendit rreth 32 miliardë dollarë, përveç bilancit në jetën e njerëzve.

Qeveria tha se shuma përfshin pagesat për mirëqenie dhe mjekimin e atyre që vuajnë nga depresioni.

Japonia, vend me rreth 127 milionë banorë, e ka shkallën më të lartë të vetëvrasjeve në botë, me rreth 33 mijë raste në vit.
XS
SM
MD
LG