Ndërlidhjet

Baroso: Në BE ka filluar rimëkëmbja ekonomikeKryetari i Komisionit Evropian, Hoze Manuel Baroso, tha se rimëkëmbja ekonomike po merr hov në Bashkimin Evropian, dhe se rritja ekonomike sivjet do të jetë më e madhe se sa ishte parashikuar.

Por, në fjalimin në Parlamentin Evropian në Strasburg, Baroso tha se papunësia është "ende shumë e madhe" në vendet e Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG