Ndërlidhjet

SHBA: Sanksione për një bankë gjermaneDepartamenti amerikan i Thesarit njofton se do të vendosë sanksione ndaj një banke me qendër në Gjermani, pasi ka ndihmuar institucionet iraniane të përfshira në programet e paligjshme bërthamore.

Nënsekretari i Thesarit për terrorizmin dhe çështje të inteligjencës financiare, Stjuart Levi, tha se banka është “burim kyç për financat iraniane”.
XS
SM
MD
LG