Ndërlidhjet

Berisha: Parlament të ri për 100 vjetorin e pavarësisëKryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka bërë publike planet e investimeve të qeverisë që drejton, në kuadër të përgatitjeve për 100 vjetorin e shpalljes së pavarësisë.

Ndërtimi i një parlamenti të ri, që “është tempull i demokracisë”, është pjesë e planit të ekzekutivit. Berisha tha se planifikohet mes të tjerash dhe ndërtimi i një stadiumi të ri kombëtar, sipas parametrave moderne.
XS
SM
MD
LG