Ndërlidhjet

Honduras: Vriten 18 vetë në fabrikëPersona të armatosur me pushkë kanë hyrë në një fabrikë të këpucëve në Honduras dhe kanë hapur zjarr, duke vrarë 18 njerëz.

Zëdhënësi i policisë Leonel Sauceda e quajti "masakër" sulmin që ndodhi në qytetin verior San Pedro Sula.

Një zyrtar i lartë i policisë së shtetit tha se sulmi është rezultat i përpplasjeve të bandave të drogës.
XS
SM
MD
LG