Ndërlidhjet

SHBA shprehin keqardhje për arrestimin e aktivistit rusNënsekretari amerikan për çështje politike, Uiliam Burns, ka shprehur keqardhje për burgosjen e aktivistit të njohur për të drejtat e njeriut në Rusi, Lev Ponomarjev.

Aktivisti u dënua me katër ditë burg për shkak se nuk i ishte bindur një urdhëri të policisë në protestat në 12 gusht.

Ponomarjev dhe disa aktivistë të tjerë për të drejtat e njeriut, sot duhej të takoheshin me nënsekretarin Burns, dhe me Majkëll MekFoll, këshilltar për Rusinë i presidentit Barak Obama.
XS
SM
MD
LG