Ndërlidhjet

Pakistan: Arrestohen financuesit e sulmit të dështuar në Nju JorkPakistani ka arrestuar tre të dyshuar për lidhjen e tyre me amerikano-pakistanezin e akuzuar në Nju Jork për përpjekje për sulm me automjet bombë në Tajms Skuer në muajin maj.

Shefi i policisë në Islamabad, Bani Amin, i tha agjencisë AFP se tre njerëzit i kishin transferuar para të dyshuarit.

Zyrtari tha se ata ishin ndaluar në Islamabad dy javë më parë, dhe disa ditë ishin nën hetime.
XS
SM
MD
LG