Ndërlidhjet

Beograd: Aktpadi kundër gruas së Ratko MlladiqitProkuroria në Beograd ka ngritur aktpadi kundër Bosiljka Mlladiq, bashkëshorte e të akuzuarit për krime lufte, Ratko Mlladiq.

Gruaja e Mlladiqit akuzohet për armëmbajtje pa leje.

Gjatë bastisjes së shtëpisë së tyre në Beograd në 4 dhjetor, 2008, policia dhe shërbimet e sigurimit gjetën një pushkë gjahu, një automatik, katër pistoleta dhe dhjetra plumba.
XS
SM
MD
LG