Ndërlidhjet

Iran: Lirohet një nga alpinistët amerikanë?Mediat raportojnë se një nga tre alpinistët amerikanë, që për më shumë se një vit po mbahen të burgosur në Iran, do të lirohet të shtunën.

Ministria e Kulturës e Iranit përmes një mesazhi në telefonat celularë i ka kërkuar gazetarëve të jenë të shtunën në hotelin ku gjenden prindërit e tre amerikanëve të burgosur.

Tre alpinistët amerikanë po mbahen pasi sipas autoriteteve iraniane ata kanë shkelur kufirin në mënyrë të paligjshme. Ata po hetohen dhe për spiunazh.
XS
SM
MD
LG