Ndërlidhjet

Akuza të reja ndaj IranitDrejtues të rëndësishëm të opozitës iraniane pretendojnë të kenë zbuluar një qendër sekrete të pasurimit bërthamor, që gjendet në thellësitë e maleve në pjesën veriperëndimore të Iranit.

Opozita iraniane tha se Teherani nisi ndërtimin e qendrës në vitin 2005 në Abiek, 120km në veriperëndim të Teheranit. Të njëjtat burime pohuan se informacionet mbi këtë qendër ata i kanë ndarë dhe me administratën e Kongresin e SHBA-ve dhe me Agjencinë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore.
XS
SM
MD
LG