Ndërlidhjet

Obama uron myslimanëtPresidenti amerikan Barak Obama i ka uruar myslimanëve në të gjithë botën festën e Bajramit.

Në mesazhin e Obamas theksohet se festa e Bajramit është moment reflektimi mbi rëndësinë e tolerancës fetare dhe rolin e besimeve në jetën amerikane.

Me këtë rast Obama ka bërë thirrje për më shumë ndihma për Pakistanin, që po përballet me pasojat e përmbytjeve.

XS
SM
MD
LG