Ndërlidhjet

Basketboll: Lituania në gjysmëfinalePër të parën herë në kampionatet botërore të basketbollit, Lituania ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale.

Lituanezët e mundën Argjentinën 104-85 në çerekfinalen që u luajt në Stamboll.

Në gjysmëfinale, Lituania do të përballet me Shtetet e Bashkuara.

Në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales do të luajnë Turqia dhe Serbia.
XS
SM
MD
LG