Ndërlidhjet

Rusi: Protesta në Osetinë e VeriutRreth 300 të rinjë kanë protestuar përpara qeverisë në Vlladikaukaz, kryeqyteti i Osetisë së Veriut, rajon që i takon Federatës Ruse.

Pjesëmarrësit ishin mbledhur në shenjë proteste ndaj masave të pamjaftueshme të sigurisë të marra nga qeveria. Të enjten, 17 veta humbën jetën dhe 100 të tjerë u plagosën nga një sulm vetvrasës në Valldikaukaz.
XS
SM
MD
LG