Ndërlidhjet

Thaçi: Keqardhje për incidentet në veri të Mitrovicës


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehur keqardhje për personat e lënduar në incidentet e së shtunës mbrëma në veri të Mitrovicës. Ai tha se ngjarjet e tilla, që i cilësoi të izoluara, nuk mund të zbehin zhvillimet pozitive në Kosovë.
Këto komente kryeministri Thaçi i ka bërë pas kthimit në Prishtinë nga Nju Jorku, me ç’rast ka pohuar se “me miratimin e rezolutës së modifikuar serbe do të duhej të mbylleshin “kapitujt një shekullor” të konfliktit në mes të Kosovës dhe Serbisë.
XS
SM
MD
LG