Ndërlidhjet

Ankara: Mbyllen vendvotimet në Turqi


Ka përfunduar votimi për referendumin kushtuar ndryshimeve kushtetuese në Turqi, ndërsa rezultatet preliminare do të bëhen të ditura pas disa orësh. Pas votimit në Ankara, presidenti Abdullah Gyl dhe kryeministri Rexhep Taip Erdogan, kanë deklaruar se “çfarëdo epilogu duhet trajtuar me respekt dhe maturi”. Hulumtimet e opinionit sugjerojnë rezultat të ngushtë të votimit.
XS
SM
MD
LG