Ndërlidhjet

Nadal fiton turneun 'U.S. Open'Spanjoli Rafael Nadal e ka fituar finalen për meshkuj në tenis në turneun 'U.S. Open'.

Nadal e mundi mbrëmë serbin Novak Gjokoviç 6-4, 5-7, 6-4 dhe 6-2 në Fleshing Medou në Nju Jork.

Me fitoren e parë të spanjolit në turneun U.S. Open, Nadal u bë njeriu i shtatë që i fiton të gjitha katër titujt ‘grand slam’ në karrierë.
XS
SM
MD
LG