Ndërlidhjet

Sot hapet Asambleja e PërgjithshmeSot i hap zyrtarisht punimet Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara.

Në krye të agjendës do të jenë rritja e qëndrueshme ekonomike dhe zhvillimi i qëndrueshëm.

Operacionet paqëruajtëse të OKB-së gjithashtu janë në agjendë.

Tema tjera pritet të jenë refuzimi i Iranit për të ndalur pasurimin e uraniumit, si dhe vërsulja e Izraelit në flotilen në Gaza në 31 maj.

Debati i përgjithshëm është caktuar të mbahet prej 23 deri 25 në shtator, si dhe prej 27 deri 30 shtator.
XS
SM
MD
LG