Ndërlidhjet

Filloi takimi izrealito-palestinezKryeministri izraelit Benjamin Netanjahu, presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas dhe Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton kanë filluar një takim tre palësh. Takimi, që po mbahet në Egjipt, është i dyti mes udhëheqësve izrealitë dhe palestinezë pas atij të fillimit të shtatorit në Shtëpinë e Bardhë me presidentin Obama.

Pas takimit në Uashington Netanjahu ishte shprehur optimist se mund të arrihet një marrëveshje përfundimtare paqeje brenda një viti.
XS
SM
MD
LG