Ndërlidhjet

Turqia angazhohet për lobimTurqia angazhohet për vazhdimin e ndihmës për njohje të reja të shtetit të Kosovës, i ka thënë kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan homologut të tij kosovar, Hashim Thaçi.

Thaçi e Erdogan kanë zhvilluar mbrëmë një bisedë telefonike, njofton sot kryeministria e Kosovës. Thaçi e ka uruar kreun e ekzekutivit turk dhe për fitoren në referendumin e së dielës.
XS
SM
MD
LG