Ndërlidhjet

Ahmadinexhad flet në AP për "padrejtësitë"Presidenti iranian, Mahmud Ahmadinexhad, do të jetë në Nju Jork javën e ardhshme për të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. Për mediat iraniane, shefi i diplomacisë së këtij vendi, ka thënë se Ahmadinexhad ne fjalimin e tij do të fokusohet në aspektin e padrejtësisë politike të status quo-s.

Ahmadinexhad do të takohet me disa krerë shtetesh dhe me kreun e OKB-së, Ban ki Mun.
XS
SM
MD
LG