Ndërlidhjet

Berlin: Del në shitje pika kufitare BravoIsh pika e kontrollit kufitar mes ish Berlinit Lindor dhe atij perëndimor gjatë Luftës së Ftohtë del sot në shitje në Gjermani. Pika kufitare e njohur si Bravo ishte e vendosur në pjesën jugore të kryeqytetit gjerman dhe ishta pika kaluese kryesore për në apo jashtë Gjermanisë Lindore.

Posta e kontrollit, të cilën e ka nxjerrë në shitje qeveria gjermane përfshin një sipërfaqje prej 15 mijë metër katrorë, derisa çmimi fillestar është 45 mijë euro.
XS
SM
MD
LG