Ndërlidhjet

Gjurinda: S'ka çështje të paprekshme në dialogun Kosovë-Serbi“Jam i sigurtë se të dyja palët janë të hapura për të negociuar për të gjitha temat dhe besoj se asnjë çështje nuk duhet të jetë e paprekshme”, ka deklaruar ministri i jashtëm i Sllovakisë, Mikullash Gjurinda.

Në një intervistë për të përditshmen serbe “Veçernje Novosti” Gjurinda theksoi se nuk ka opcion tjetër, as për Prishtinën, as për Beogradin veç atij të dialogut dhe të ecjes përpara së bashku drejt BE-së.
XS
SM
MD
LG