Ndërlidhjet

Emri Koka-Kola vlen 70 miliardë dollarëKompanisë British Petroleum (BP) do t'i duhen vite që ta përmirësojë rejtingun e vet për shkak të katastrofës ekologjike në Gjirin e Meksikës.

Sipas një raporti më të ri, gjiganti britanik i naftës ka rënë nga lista e 100 kompanive më të njohura në botë.

Edhe këtë vit, Koka-Kola, IBM dhe Microsoft janë tre emrat kryesorë në botë.

Vlera e emrit Koka-Kola vlerësohet në 70.54 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG